0
Ваш кошик порожній
0,00 грн. 0,00 грн. 0 кг 0,00 грн. 0,00 грн.   /koshik-pokupok/add /koshik-pokupok/refresh /component/jshopping/product/view?Itemid=424 Виберіть параметри товару. Ви вибрали не всі параметри. Продовжити без заповнення? Товар неможливо замовити в цій кількості. Кількість товарів не змінилася. Товар у кошику

Вхід

Ім`я (логін)*
Пароль *
Запам`ятати мене

Імпорт ліків обкладається ПДВ за ставкою 20%

Мита на лікиМіндоходів миттєво зреагувало на нововведення, запроваджені Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», що був прийнятий 27 березня українським парламентом. У своєму листі від 04.04.2014р. податківці розглянули кілька питань митного оформлення товарів.

1. Щодо порядку митного оформлення та оподаткування товарів, що надходять у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Законом, зокрема, передбачається:

  • збільшення до 150 євро митної вартості товарів, операції з ввезення яких на митну територію України незалежно від обраного митного режиму є об'єктом оподаткування ПДВ;
  • зменшення з 300 до 150 євро митної вартості товарів операції з ввезення яких на митну територію України у міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях є об'єктом оподаткування ПДВ.

У разі надходження товарів (за винятком підакцизних) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) протягом однієї доби у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 300 євро, митні платежі не сплачуються.
У разі якщо сумарна фактурна вартість товарів перевищує еквівалент 300 євро, їх оподаткування здійснюється таким чином:

  • для підприємств:
    • мито - за ставками, визначеними Митним тарифом України (Закон від 19.09.2013 р. N 584-VII);
    • податок на додану вартість - за ставкою 20 % відповідно до ПКУ.
  • для громадян:
    • - мито - 10 % частини їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 300 євро та не перевищує 10 000 євро;
    • - податок на додану вартість - за ставкою 20 % відповідно до ПКУ.

2. Щодо порядку митного оформлення та оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України суб'єктами господарювання незалежно від обраного митного режиму.

З урахуванням статті 277 Митного кодексу України об'єктами оподаткування митом є товари, що ввозяться на митну територію України, митна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро.
При цьому пп. 196.1.16 ст. 196 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ при ввезенні на митну територію України незалежно від обраного митного режиму визначено товар, митна вартість якого перевищує еквівалент 150 євро.
Таким чином, митне оформлення товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, але не перевищує 150 євро, здійснюється за умови письмового декларування у порядку, встановленому постановою КМУ від 21.05.2012 р. N 450. При цьому податок на додану вартість не справляється.
Митне оформлення товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, здійснюється за умови письмового декларування та оподатковуються митом та ПДВ.

3. Щодо оподаткування лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Держреєстру лікарських засобів (у т. ч. аптечними закладам), а також виробів медичного призначення.

Законом передбачається скасування пільг зі сплати ПДВ при ввезенні на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення.
Запроваджена ставка ПДВ у розмірі 7 % застосовується по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Держреєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року N 867 .
Таким чином, оподаткування ПДВ вказаної категорії товарів при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20%. При цьому, у графі 36 "Преференція" митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа код звільнення не зазначається. У графі 47 "Нарахування платежів" використовується відповідний код способу розрахунку згідно з Класифікатором способів розрахунку, затвердженим наказом Мінфіну від 20.09.2012 року №1011.

logo

Наші контакти:

вул. Новокостянтинівська, 1-А, Київ, 04080, Україна
 
Телефони:
(380 44) 500-9380
(380 44) 500-9381
факс (380 44) 500-9310
office@zed.ua

Узнайте новини з сайту першими!

Підпишіться на новини та повідомлення з сайту

Підписка...

Вгору
© 2003-2018 Асоціація експортерів і імпортеров ''ЗЕД''

Всі торгові знаки і інші об'єкти інтелектуальної власності належать їх власникам і правовласникам
та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».
При використанні матеріалів, опублікованих на сайті, посилання на сайт zed.ua або першоджерело обовязкове.